sazby, srovnání a ceník

Měsíční Archiv: Červenec

Pojištění vozidel porovnání

Ať už si sjednáváte pojištění vozidel poprvé nebo přemýšlíte o změně pojišťovny, jistě chcete získat pojištění s výhodnými službami za co nejnižší cenu.

K tomu abyste mohli zjistit, která pojišťovna nabízí pojištění, nejlevněji, je potřeba porovnat jednotlivé nabídky. Slouží k tomu různé srovnávače, které vám dokážou udělat u pojištění vozidel takové porovnání, které vám zobrazí jednotlivé ceny pojištění.

Porovnání pojištění vozidel ovšem není tak snadné. Musí se provádět u každého vozidla zvlášť, protože ceny tohoto pojištění se počítají podle různých parametrů a faktorů. Tyto faktory se týkají jak vozidla, tak majitele, který si chcete pojištění sjednat.

Jedná se například o to, jak je vaše auto výkonné, jaký je objem motoru, kdy bylo vozidlo vyrobeny či jakým způsobem ho provozujete. Jiné sazby pojištění jsou totiž pro případy, kdy vozidlo využíváte klasicky a jiné sazby budou, pokud toto vozidlo využíváte například v autoškole.

Stejně tak se liší ceny pojištění vozidel i podle toho, v jaké lokalitě bydlíte. Dražší pojištění získáte, pokud pocházíte z Prahy nebo z jiného velké města, nejlevnější pojištění je potom pro řidiče na vesnicích.

Do ceny povinného ručení nebo havarijního pojištění se započítávají také další hodnoty, například slevy. U pojištění vozidel se nejčastěji objevují slevy za to, že si pojištění sjednáte online.

Je zde také jedna speciální sleva za bezeškodné období, jedná se o tzv. bonusy. Tyto bonusy se vám každoročně přičtou v případě, že během tohoto období nezpůsobíte žádnou nehodu. Díky bonusům tak můžete u některé pojišťovny získat až 50% slevu.

Proč pojištění porovnávat?

Porovnání pojištění vozidel se rozhodně vyplatí. Ať už porovnáváte cenu povinného ručení nebo havarijního pojištění, v obou případech můžete získat přehled o tom jaké jsou nabídky jednotlivých pojišťoven a podle toho si pak můžete vybrat tu nabídku, která je pro vás nejvýhodnější.

Publikováno v Ceny pojištění vozidel, Pojištění vozidel online | Tagged , | Zanechat komentář

Pojištění vozidel Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa má u nás už několikaletou tradici. Na našem území funguje od roku 1991, kdy byla i založena. Její kvality může doložit to, že během svého fungování si získala asi pětinu klientů na trhu s pojištěním.

Tato pojišťovna nabízí opravdu široké portfolio pojišťovacích produktů, mezi kterými můžeme najít samozřejmě i pojištění vozidel. To se dělí do několika kategorií, podle toho, k čemu je pojištění určeno.

Povinné ručeni

Povinné ručení je pojištění, které chrání majitele automobilu v případě, že způsobí nehodu a dojde ke škodám na cizím zdraví či majetku. Jedná se o zákonné pojištění, musí ho mít tedy povinně sjednané každý majitel vozidla. Povinné ručení si u Kooperativy mohou klienti sjednat ve verzi NA100PRO. Mezi výhody povinného ručení u Kooperativy patří:

 • Zapůjčení náhradního vozu v případě opravy
 • Pojištění vozu proti živlům
 • Rozsáhlé asistenční služby

Havarijní pojištění

Na rozdíl od zákonného pojištění vozidel není zřízení havarijního pojištění ukládáno zákonem. Je tedy na vás, zda si ho sjednáte nebo ne.

Toto pojištění vás chrání v případě, že dojde škodám na vašem vozidle. Ať už je příčina jakákoliv, pojišťovna škody (nebo část škody) uhradí za vás. Toto pojištění je tedy vhodným doplňkem k povinnému ručení.

Výhodné na havarijním pojištění od Kooperativy je to, že na toto pojištění můžete získat slevu až do výše 20%, v případě, že budete mít vaše vozidlo nadstandardně zabezpečeno.

Komplexní pojištění

Komplexní pojištění od pojišťovny Kooperativy je ideální pojistkou pro ty, kteří chtějí mít své vozidlo ochráněno před nejrůznějšími pojistnými událostmi. V rámci komplexní pojištění si můžete nastavit jen ty typy pojistek, které opravdu potřebujete a využijete. Můžete si díky tomu sjednat dohromady například povinné ručení, havarijní pojištění a navíc ještě různá doplňková připojištění.

Publikováno v Pojištění odpovědnosti vozidla, Pojištění vozu proti krádeži | Tagged , | Zanechat komentář

Srovnání pojištění vozidel

Pojištění vozidel si dnes můžete sjednat u velkého množství pojišťoven. Každá z nich nabízí nejrůznější typy a druhy pojištění, navíc existuje i více způsobů sjednání pojistky.

Pojištění vozidel je tedy rozhodně rozmanitá oblast financí. Pokud byste chtěli získat pojištění co nejvýhodněji, je potřeba získat přehled o tom, jaké jsou parametry pojištění, které naše pojišťovny nabízejí a především vás bude jistě zajímat cena.

Vhodným nástrojem v tomto případě jsou různé porovnávače, které umožňují srovnání pojištění vozidel.

Srovnání pojištění

Pokud budete srovnávat jednotlivé nabídky pojišťoven, je potřeba zadat informace o vašem voze a také některé údaje o vaší osobě. Mezi tyto informace patří například:

 • Věk pojištěnce
 • Způsob využívání vozidla
 • Bydliště, případně lokalita využívání vozu
 • Výkon a objem motoru

Různé pojišťovny nabízejí pojištění vozidel v různých variantách. Rozhodně je potřeba odlišovat ceny povinného ručení a havarijního pojištění, protože se jedná o dva jednotlivé pojišťovací produkty. I u každého typu pojištění je ovšem několik parametrů, podle kterých je můžeme odlišovat. Pojištění se liší například v těchto parametrech:

 • Výše pojistných limitů
 • Asistenční služby
 • Doplňková připojištění

Srovnání zákonného pojištění

Srovnávají se nejčastěji dva typy pojištění a jedním z nich je i zákonné pojištění vozidel známé také jako povinné ručení. Tento typ pojištění je určen na uhrazení nákladů škod, které způsobí pojištěnec na cizím majetku či zdraví.

Při určování ceny nesmíte zapomenout vzít v úvahu všechny faktory, mezi které můžou patřit i různé slevy či bonusy (stejně tak malusy).

Kromě povinného ručení si můžete sjednat i havarijní pojištění. Při srovnání havarijního pojištění zadáváte takřka shodné údaje jako při povinném ručení.

Publikováno v Ceník zákonného pojištění, Kalkulátor pojištění vozidel | Tagged , | Zanechat komentář

Havarijní pojištění vozidel

Pojistit vaše vozidlo si můžete několika způsoby. Některé pojištění je povinné, tedy nařízené přímo zákonem (zákonné pojištění vozidel), jiná jsou dobrovolná a je tedy pouze na vás, zda si je sjednáte. Mezi tato dobrovolná pojištění můžeme zařadit i tzv. havarijní pojištění vozidel.

Ochrana pojištění

Havarijní pojištění vozidel chrání majitele vozu v případě, že dojde k pojistné události (nehodě) a na pojištěném vozu vzniknou škody. V případě, že se pojištění vztahuje na danou situaci nemusíte celou náhradu škody platit vy, hradí to pojišťovna.

V takových situacích většinou dochází k tomu, že vaše auto putuje do opravny, kde se nějaký čas zdrží. Proto pojišťovny nabízejí k havarijnímu pojištění doplňkovou službu, díky které můžete využívat náhradního vozu.

Ceník havarijního pojištění

Při sjednávání havarijního pojištění jistě nechcete platit více, než je potřeba. K tomu, abyste získali nejvýhodnější a zároveň nejlevnější pojištění je potřeba vědět, jak se cena pojištění počítá. Sazby za havarijní pojištění vozidel totiž nejsou pevně dány, počítají se podle určitých vzorců. Mezi proměnné v těchto vzorcích patří například tyto parametry:

 • Rok výroby vozidla
 • Výkon a objem motoru
 • Lokalita provozu
 • Způsob používání

Spoluúčast

Pokud dojde k pojistné události, musí se určit, jakou část ze škod uhradí pojišťovna a jakou část samotný klient. Tento poměr se určuje spoluúčastí, kterou si klient vybere při sjednávání pojištění. Platí zde pravidlo, že čím vyšší spoluúčast je, tím větší část ze škod zaplatí samotný klient. Výhoda vysoké spoluúčasti je ovšem v tom, že nemusíte za havarijní pojištění platit tolik.

Havarijní pojištění je tedy jistě vhodným doplněním k zákonnému pojištění vozidel. Kombinací obou těchto pojištění získáte kompletní ochranu v případě, že by došlo k pojistné události.

Publikováno v Pojištění vozidel online | Tagged , | Zanechat komentář

Pojištění motorového vozidla

Pojistit si motorové vozidla můžete v dnešní době několika způsoby. V naší zemi poskytuje pojištění motorového vozidla množství pojišťoven, můžete si tedy vybrat z relativně široké nabídky.

Jestliže si pojištění vybíráte teprve pro vozidlo, které si plánujete koupit, nemusíte se ničeho obávat. Jiné je to ovšem v případě, že jste si vozidlo již zakoupili.

Podle zákona musí mít totiž každý majitel motorového vozidla svůj vůz pojištěn povinným ručením. Jedná se o zákonné pojištění vozidla odpovědnosti z provozu vozidla.

Již podle názvu této pojistky je tedy jasné, že pokud chcete své auto využívat k provozu na silnicích, je potřeba ho mít pojištěné. Povinné ručení se dokazuje dokumentem, Zelenou kartou, kterou získá každý, kdo si na svůj vůz povinné ručení sjedná.

Zákonné pojištění vozidel si ovšem nemusíte sjednávat v jednom případě. Je to tehdy, pokud se rozhodnete své vozidlo nepoužívat. Za poplatek 100 Kč si tedy můžete nechat vozidlo vyřadit z evidence. Znamená to ovšem, že své vozidlo nesmíte už vůbec využívat (dokud se opět nezanese do evidence).

Havarijní pojištění

Povinné ručení ovšem není jediným pojištěním motorových vozidel, které si můžete sjednat. V nabídce pojišťoven naleznete také havarijní pojištění.

Toto pojištění je dobrovolné, rozhodnutí zda ho využít je tedy jen na vás. Havarijní pojištění vozidel vás chrání v případě, že dojde k pojistné události a vzniknou škody na vašem vozu.

V případě, že pro vás není nabídka havarijního ani zákonného pojištění dostačující, můžete využít ještě dalších doplňkových připojištění, jako je například pojištění pro krádeži.

Kolik za pojištění zaplatíte

Ceny pojištění motorových vozidel nejsou nikdy pevně dané. Počítají se podle určitých faktorů a cena je tedy vždy unikátní. Mezi faktory, které mají největší vliv na cenu pojištění se řadí:

 • Výkon vozidla
 • Objem motoru
 • Stáří vozu
 • Způsob používání
Publikováno v Ceník zákonného pojištění | Tagged , | Zanechat komentář

Registr pojištění vozidel

V případě, že vlastníte motorové vozidlo, jistě víte, že k tomuto vozidlu musíte mít sjednané povinné ručení. Toto ručení musí mít každý, jehož vozidlo je zapsáno v tzv. registru vozidel. Tento registr je pro celou republiku a jsou v něm zanesena všechna pojištěná motorová vozidla v Česku.

Pokud kupujete nové vozidlo, je potřeba zaevidovat potřebné údaje do registru, který je určený pro váš kraj. Přihlášení vozidla není ovšem nic, čeho byste se museli obávat, je to velmi snadné.

Pokud je prodejce i kupující vozidla ze stejného kraje, je možné provést přihlášení i odhlášení zároveň. O něco komplikovanější je přihlášení v případě, že jsou účastníci převodu vozidla z jiných krajů. V této situaci je potom nutné, nejprve provést odhlášení a při přihlášení potom přinést registrační značky vozidla.

Každé vozidlo, které je zaneseno v registru vozidel, musí být zároveň evidováno i v registru pojištěných vozidel. Zde najdete seznam všech vozů, které mají povinné ručení. To, že je vozidlo vedeno i v registru pojištěných vozidel se dokladuje tzv. Zelenou kartou. Tento dokument musí mít řidič neustále při sobě, pokud své vozidlo používá.

V případě, že byste své auto používali a přitom neměli sjednané povinné ručení, vám hrozí vysoké pokuty a navíc se vám každý den, kdy je vaše auto nepojištěné, počítají penále, které mohou být až v hodnotě 300 Kč denně.

Jestliže vaše vozidlo přestanete používat, je možné vozidlo dočasně vyřadit z evidence. Znamená to pro vás značné ulehčení z finančního hlediska, za vozidlo, které v evidenci není, totiž nemusíte platit povinné ručení.

Počítejte ovšem také s tím, že jakmile je vozidlo vyřazeno z evidence není možné ho již využívat.

Publikováno v Registrace vozidel | Tagged , | Zanechat komentář