sazby, srovnání a ceník

Měsíční Archiv: Červen

Pojištění vozidel proti krádeži

Konečně jste si po dlouhé době spoření našetřili na nové vozidlo? Ať už si koupíte auto nové či ojeté, jistě nechcete, aby vám ho někdo ukradl. I to se ovšem může v dnešní době stát a není to zrovna nepravděpodobné, hlavně v případě, že máte luxusní vozidlo. Kdyby vám vaše vozidlo ukradli, přišli byste o spoustu peněz, které jste museli zaplatit při koupi vozidla.

Řešením pro vás tedy může být pojištění vozidel proti krádeži. Pojišťovny nabízejí různé typy pojistek na auto, a i když není pojištění vozidel proti krádeži tak využívané jako povinné ručení, je i tak u některých klientů oblíbené.

Pojištění proti krádeži si můžete sjednat dvěma různými způsoby. Některé pojišťovny nabízejí toto pojištění samostatně, jiné jej nabízejí společně k havarijnímu pojištění.

Cena pojištění vozidel proti krádeži

Cena tohoto pojištění, stejně jako u jiných pojistek na auto není dána pevně, ale počítá se podle určitých předem daných parametrů a faktorů. Mezi nejvlivnější faktory, které mají vliv na cenu pojištění patří například:

  • Stáří vozidla
  • Opotřebení vozu
  • Lokalita
  • Způsob provozu

Tyto parametry mohou znatelně snížit, nebo naopak zvýšit cenu pojištění. I když se například může zdát, že lokalita nemůže mít velký vliv, za pojištění vozu v Praze zaplatíte rozhodně více.

Slevy na pojištění

Pokud chcete získat pokud možno co nejlevnější pojištění vozidel, měli byste se zajímat také o to, jaké jsou možnosti slev. Některé pojišťovny totiž nabízejí různá zvýhodnění v případě, že si pojištění vozidla proti krádeži sjednáte u nich. Tak můžete například získat několika procentní slevu za sjednání pojištění přes internet nebo slevu za předchozí bezeškodné období.

Publikováno v Ceny pojištění vozidel, Pojištění vozu proti krádeži | Tagged , | Zanechat komentář

Pojištění vozidel Generali

Pokud vlastníte jakékoliv motorové vozidlo, jistě víte, že jako každý řidič, tak i vy musíte mít sjednané zákonné pojištění vozidel, známé také jako povinné ručení. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, pojištění vozidel vás chrání.

Povinné ručení vás totiž pojistní proti pojistným událostem, kdy provozem svého vozidla způsobíte nehodu. Bez zákonného pojištění vozidel byste způsobené škody museli platit vy, díky povinnému ručení za vás ovšem pojišťovna škody na cizím majetku uhradí. Důležité je si uvědomit, že pojištění je určenou pouze k uhrazení škod na cizím majetku, tedy ne na vašem.

V případě, že si chcete proti škodám pojistit i vaše vozidlo, budete muset využít havarijního pojištění vozidel. Tato pojistka se dá sjednat dohromady s povinným ručení, často dokonce získáte určitě slevy či výhody.

Jednou z pojišťoven, která pojištění vozidel nabízí je i pojišťovna Generali. Tato pojišťovna má u nás už několikaletou tradici a její služby využívá velká spousta klientů. U této pojišťovny si můžete sjednat jak zákonné pojištění vozidel, tak i havarijní pojištění.

Povinné ručení od Generali si můžete sjednat ve třech variantách:

  • Základ
  • Komplet
  • Exkluziv

Tyto produkty se liší především ve výši pojistných limitů. Základní variantu si můžete sjednat s pojistnými limity ve výši 35 mil. Kč – tyto limity platí pro škody na zdraví i na majetku. Pokud chcete vyšší pojistné limity, můžete zvolit variantu Komplet, které má limity dvojnásobné.

Varianta povinného ručení Exkluziv zahrnuje vysoké limity – 100 mil. Kč. Navíc získáte zdarma doplňková pojištění (pojištění střetu se zvěří) či asistenční služby.

Publikováno v Pojištění odpovědnosti vozidla, Pojištění vozidel online | Tagged , | Zanechat komentář