sazby, srovnání a ceník

Měsíční Archiv: Květen

Nepodceňujte cestovní pojištění do zahraničí

Druh cestovního pojištění neovlivňuje jenom typ aktivit, které se chystáte vykonávat, ale také vaše cílová destinace. Cestovní pojištění rozhodně nepodceňujte – v případě úrazu nebo onemocnění se vám dovolená může pěkně prodražit. A to, i když vlastníte Evropský zdravotní průkaz.

 

2 varianty cestovního pojištění podle destinace – Evropa a celý svět

Evropa: V zemích Evropské Unie, EHP, Švýcarsku a smluvních zemí (Chorvatsko, Srbsko, Černá Hora, Turecko a Makedonie) by Vám měla být poskytnuta zdravotní péče pouze na základě Evropského zdravotního průkazu a tzv. evropského formuláře, který je nutný v Turecku, Srbsku a Černé Hoře.

Ve skutečnosti ale zdravotní péče, kterou dostanete jenom na základě Evropského zdravotního průkazu, není úplně bez omezení. Za první je možné ji uplatnit pouze ve veřejném zařízení, které nemusí odpovídat všem standardům. Za druhé zde platí povinnost uhradit spoluúčast za ošetření i léky. Cestovní pojištění do zahraničí se tak jednoznačně vyplatí i v těchto zemích.

 

Celý svět: Cestovní pojištění mimo země EU je logicky o něco dražší. Vztahuje se totiž i na exotické krajiny, kde našinci hrozí různé choroby a nemoci.

V případě uzavření cestovního pojištění pro celý svět si dejte pozor na smluvní podmínky. Pojistné je vypláceno v souladu s nimi a klient musí splnit všechny podmínky (např. povinné očkování pro danou zemi). Pokud je nesplníte, pojistné vám nemusí být vůbec vyplaceno.

 

Publikováno v Cestovní pojištění | Zanechat komentář