sazby, srovnání a ceník

Měsíční Archiv: Červen

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

V nabídce pojišťoven můžeme nalézt několik druhů pojištění odpovědnosti. Mezi jeden z těchto druhů patří i pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, známé většinou jen jako povinné ručení. Toto pojištění je určeno pro případy, kdy provozem svého vozidla způsobíte někomu škodu na zdraví či na majetku.

V případě, že byste nehodu způsobili a došlo by tak k pojistné události, zaplatí za způsobené škody peníze pojišťovna, ne vy. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla se ovšem vztahuje pouze na cizí škody. Škody na vašem zdraví či majetku si musíte hradit sami, pokud ovšem nemáte sjednané havarijní pojištění nebo některé z doplňkových připojištění.

Proč si toto pojištění sjednat?

Rozhodnutí, zda a proč si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla sjednat nezáleží na vás. Toto pojištění se totiž řadí mezi tzv. zákonná pojištění. Znamená to, že je přímo zákonem ukládáno, abyste si toto pojištění zřídili ke každému motorovému vozidlo, jehož jste majitelem.

Podle čeho pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vybírat?

I přesto, že si každý vlastník motorového vozidla musí povinné ručení sjednat podle zákona, je na každém, aby si vybral, u jaké pojišťovny si povinné ručení zřídí. Výběr zákonného pojištění vozidel byste rozhodně neměli podceňovat, ceny se v různých pojišťovnách totiž liší v řádech tisíců. Parametry, podle kterých byste měli jednotlivá pojištění srovnávat se netýkají pouze cen, jedná se také o tyto vlastnosti pojištění:

 • Výše pojistných limitů
 • Asistenční služby
 • Doplňková připojištění
 • Slevy při kombinaci s dalším pojištěním
 • Nejlevnější povinné ručení

V případě, že je pro vás klíčovým parametrem cena pojištění, byste se měli informovat o tom, podle jakých faktorů, se určují sazby zákonného pojištění vozidel. Vliv na cenu pojištění má totiž také kromě objemu, výkonu a stáří vozu to, jakým způsobem je vozidlo využíváno, v jaké lokalitě je využíváno a jaký je věk vlastníka.

Publikováno v Ceny pojištění vozidel, Kalkulátor pojištění vozidel | Tagged , | Zanechat komentář

Komplexní pojištění vozidla Global

Každý, kdo patří mezi vlastníky jakéhokoliv motorového vozidla má podle zákona povinnost sjednat si zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Toto pojištění je obecně známo jako povinné ručení. Sjednává se pro případ, že provozem svého vozidla způsobíte škody na cizím majetku či na zdraví.

Pokud k této pojistné události dojde, pojišťovna za vás vyplatí peníze na úhradu škod. Povinné ručení ovšem hradí škody na cizím majetku, pokud tedy způsobíte škody na vašem vozidle či na svém zdraví, nikdo vám to neuhradí.

Pro tyto případy je určeno jiné pojištění – havarijní pojištění vozidel. Toto pojištění si většinou musíte zřizovat zvlášť. V nabídce pojišťovny Kooperativy si ovšem můžete sjednat komplexní pojištění vozidel, nazývané Global, díky kterému získáte zákonné pojištění vozidel společně s havarijním pojištěním.

Díky tomuto pojištění můžete být ochráněni před všemi riziky, které vám při provozu vašeho vozidla hrozí. Povinné ručení si můžete sjednat ve třech variantách.

 • BASIC
 • STANDARD
 • BENEFIT

Stejně tak si můžete sjednat i havarijní pojištění v několika variantách. Jedná se o varianty:

 • Havárie
 • Částečná havárie
 • Sezónní havárie
 • Odcizení

Varianty pojištění od pojišťovny Kooperativa se liší především podle výše pojistných limitů. V případě, že chcete získat nejlevnější komplexní pojištění Global byste si měli zvolit varianty s nejnižšími cenovými limity. Pokud ovšem chcete maximální ochranu a pojištění s vysokými pojistnými limity, vyberte si nejdražší varianty.

Výhody pojištění Global

Výhody komplexního pojištění Global jsou především v tom, že si díky němu můžete nakombinovat nejrůznější pojištění a připojištění. Díky tomu si můžete nastavit pojistku přesně na ty pojistné limity, které vám opravdu hrozí.

Další výhodou je to, že k povinnému ručení u vyšších variant získáte živelné pojištění vozidla zdarma a stejně tak získáte zadarmo i asistenční služby.

Co si můžete připojistit?

Protože se jedná o komplexní připojištění, je zde možnost si k hlavním pojištění (povinné ručení a havarijní pojištění) sjednat také některá doplňková připojištění. Mezi ty patří například:

 • Pojištění celního skla
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění nezaviněné nehody
Publikováno v Ceník zákonného pojištění, Pojištění vozidel online | Tagged , | Zanechat komentář

Nejlevnější pojištění domácnosti

V dnešní době je nabídka pojišťoven tak široká, že si už můžete pojistit cokoliv. Je jen na vás, zda jste ochotni platit za každé pojištění, byť může riziko hrozit neustále. V případě, že si ceníte vašeho bydlení a vybavení, které máte doma či v bytě, by pro vás mohlo být lákavé pojištění domácnosti.

Toto pojištění, na rozdíl od pojištění nemovitosti většinou nechrání vaše bydlení před situacemi, jako je pád letadla či stromu. Právě naopak, pokud si sjednáte pojištění domácnosti, budete mít pojištěné především samotné vybavení vašeho domova.

To, proti jakým pojistným událostem se pojistíte je jen na vás. Díky široké nabídce pojišťoven si můžete sjednat pojištění domácnosti na míru. Můžete si tak vybrat, co všechno chcete pojistit a proti kterým situacím se ochráníte.

Při sjednávání vašeho pojištění si ovšem dobře přečtěte všechny informace, které jsou u daného pojištění zmíněny. Velmi důležité jsou tzv. výluky z pojištění. V těchto výlukách najdete pojistné události, proti kterým nejste chráněni. Ve výlukách můžete často najít například záplavy a povodně. Pokud si sjednáváte pojištění domácnosti především proti takovéto nepříznivé situaci jako jsou záplavy, dobře si vyberte pojišťovnu, u které si pojistku zřídíte.

Ceny pojištění domácnosti

Pokud hledáte nejlevnější pojištění domácnosti, měli byste se informovat o tom, podle jakých kritérií se určuje cena pojistky. Parametry, které mají největší vliv na cenu pojištění jsou tyto:

 • Rozsah a výše pojistného krytí
 • Lokalita bydliště
 • Doplňková připojištění

Výše pojistného krytí je důležitým údajem, který byste neměli podceňovat. Výše pojistného krytí totiž není stejná částka, jakou vám musí pojišťovna vyplatit v případě zničení celé vaší domácnosti.

To, kolik za pojistnou událost dostanete, se počítá podle poměru hodnoty nemovitost k výši pojistného krytí. Pokud si tedy zvolíte nízké pojistné limity, mohlo by se vám stát, že dojde k tzv. podpojištění a vy budete mít pojištěnou je velmi malou část vašeho domova.

Publikováno v Nejlevnější pojištění odpovědnosti | Tagged , | Zanechat komentář

Nejlevnější úrazové pojištění

Přemýšlíte o tom, že si sjednáte úrazové pojištění? Jistě to není špatný nápad, úraz se může přihodit každému, a pokud vám způsobí větší potíže, může způsobit pracovní neschopnost, v horším případě trvalou invaliditu.

Pokud provozujete sporty, při kterých hrozí větší riziko zranění či pracujete ve zhoršených podmínkách, je sjednání úrazového pojištění určitě na místě.

Jak vybírat

Úrazové pojištění nabízí zhruba 20 pojišťoven, takže nabídka není rozhodně malá. Nikdo z nás by ovšem určitě nechtěl za pojištění platit víc, než je potřeba. Proto se zaměříme na výběr nejlevnějšího úrazového pojištění.

Nejlevnější úrazové pojištění můžete získat porovnáním nabídek u jednotlivých pojišťoven. Otázkou je však, podle jakých parametrů si vybrat to nejvhodnější úrazové pojištění. Základní parametry při vybírání pojištění jsou:

 • Výše pojistných limitů
 • Pojistná rizika
 • Cena pojistného

Pojištění se ovšem nedá vybírat pouze podle těchto tří parametrů. Někdy můžete získat nejlevnější úrazové pojištění díky výhodným slevám, které jsou nabízeny vybranými pojišťovnami.

Kdo si může toto pojištění sjednat?

Úrazové pojištění si většinou může sjednat kdokoliv. Některé pojišťovny mohou mít v podmínkách věková omezení, ovšem není to pravidlem. Pojistit tak můžete sebe i celou vaši rodinu. Pro tyto případy poskytují pojišťovny výhodná úrazová pojištění pro celou rodinu. Tento typ pojištění můžete kombinovat s dalšími pojistkami, u pojišťovny Allianz je to dokonce nutností – samotné úrazové pojištění totiž nenabízí.

Proč úrazové pojištění?

I když si možná říkáte, že se vám úrazové pojištění nevyplatí a že ho nevyužijete, není to tak vždy. Nepříjemná situace, kdy se zraníte, může způsobit větší problémy, než byste očekávali. Kvůli pracovní neschopnosti můžete často přijít o důležitou část příjmů. To může být problém hlavně v případě, že na vašich příjmech je závislá celá rodina.

Publikováno v Nejlevnější pojištění odpovědnosti | Tagged , | Zanechat komentář